Judo a 17. listopad

Cílem tohoto projektu je vytvořit tradici soutěže v judu, která by důstojným způsobem připomněla odkaz mezinárodního dne studenstva a událostí spojených se


17. listopadem v našich dějinách. Turnaj bude cílen na studentské kategorie judistů, jako připomínka studentských aktivit Sametové revoluce roku 1989, ale také represí vůči studentům v roce 1939. Na turnaj budou pozvány kolektivy sportovců ze Slovenska, Maďarska,  Polska a Rakouska/Německa. Proti nim změří síly dva výběry z České republiky. Jeden tým sestaví trenér USK Praha Libor Švec, druhý trenér Baníku Ostrava Dušan Koza.
Symbolika tohoto turnaje spočívá na dvou pilířích. Pořadatelé tohoto turnaje byli přímými organizátory studentských akcí k 17. listopadu 1989 a sportovci z Folimanky v revolučních dnech roku 1989 tvořili osobní ochranku budoucího prezidenta Václava Havla.
Pořadatelé zabezpečí vhodné podmínky pro zahraniční týmy sportovců (ubytování, průvodci apod.) Organizační tým je složen ze zkušených sportovců, kteří se podílejí na realizaci mnoha sportovních událostí. Technický servis poskytne USK Judo Praha s týmem svých pracovníků.

Programová náplň

Program této sportovně společenské akce bude následující.
1. Vystoupení významných aktérů a osobností listopadových událostí.
2. Sportovní část – turnaj družstev, ve dvou skupinách po 3 účastnících se odehrají nejprve základní boje. Následně týmy, které se v nich umístí na 2. místě postupují do finálového bloku a utkají se o 3. místo. Vítězové obou skupin se utkají ve finále. Vítěz celého turnaje obdrží 20 000Kč, tým na 2. místě pak 10 000Kč. Dohromady se tedy bojuje o 30 000Kč – symbolických ke 30. výročí Sametové revoluce.
3. Na akci zazpívá muzikálová zpěvačka Martina Černá.
4. Ve foyer sportovní haly Folimanka bude instalována fotografická výstava dokumentující události listopadových dní.

Upoutávku na akci naleznete zde

 

Propozice turnaje k  nahlédnutí zde